9 ابزار کسب و کاری برای کارکردن هوشمندانه تر به جای کارکردن سخت

۹ ابزار کسب و کاری برای کارکردن هوشمندانه تر به جای کارکردن سخت


سخت کار کردن خوب است. سخت تر کار کردن نسبت به آنچه نیاز است نه.


وقتی که شما یک کسب و کار را هدایت میکنید، زمان یک نقش اصلی در آن ایفا می کند. به عنوان یک کارآفرین، شما عهده دار مسئولیت های فراوانی هستید. تولید محتوا، جستجوی روند تمایلات بازار، یافتن سرنخ های بازاریابی و ده ها وظیفه ی دیگر. غالبا در طی روز زمان خالی بابت انجام تمام چک لیست فعالیت های خود ندارید. یک راه حل معمولا وجود دارد و آن هم سختتر کار کردن است، ولی بهتر از آن نیز وجود دارد که راه حلی به نام هوشمندانه کار کردن است.


با استفاده مشخص از ابزارهای کوچک کسب و کاری، شما می توانید مشغله های همیشگی را کاهش داده و بر روی خلق نتایج بهتر تمرکز نمایید. در زیر ۹ ابزار انتخابی وجود دارند که کمک می کنند شما هوشمندانه بر روی کسب و کار خود کار کنید:


Kajabi

مدیریت و هدایت یک کسب و کار آنلاین، همیشه بیشتر از آنچه تصور می شود کار میبرد. Kajabi پیاده سازی و نگهداری یک کسب و کار را از طریق دسترسی شما به عهده دار شدن چند وظیفه در یک فضای ساده آسان می نماید. اگرچه امکان ساخت یک صفحه برای یک کسب و کار خدمت-محور وجود دارد، Kajabi برای ارائه محصولات آن صفحه بهترین گزینه می باشد. امکانات Kajabi برای فروش محصولات، دوره های آنلاین و محتوای قابل دانلود ایده آل است. کاربران می توانند محتوای موردنظر را در فواصل زمانی برنامه ریزی شده دریافت نمایند، پرداخت های مرحله ای را قبول نمایند، اعضای جدید را ثبت نام کنند و کارهای بیشتر دیگری نیز انجام دهند.


ClearVoice

در هر کسب و کاری، زمانی فرا می رسد که صاحب آن دیگر قادر به تولید محتوای سایت خود نخواهد بود. شما می توانستید از طریق سایت های مختلف به دنبال افراد محتواکار بروید و یا فردی را برای این منظور استخدام نمایید. ولی اگر واقعا در حال برنامه ریزی مناسب برای هوشمندانه کار کردن هستید، ClearVoice بهترین شرط بندی شما خواهد بود. ClearVoice اساسا به شما امکان پیدا کردن محتوای محبوب را داده و سپس در رابطه با آن موضوع یک محتوای مناسب برای تمایلات مختلف ارائه می دهد. همه ی این موارد بدون نیاز به استخدام مترجم، نویسنده، محتواکار و هر چیز دیگر اتفاق خواهد افتاد.


شما با ایجاد یک تقویم بومی سازی شده شروع می کنید و سپس از یک استخر خلاقیت های بررسی شده به انتخاب اشخاصی که مناسب پروژه ی شما هستند می پردازید. نویسندگان ClearVoice محتوا را برای شما تولید کرده، ویراستاران آن را ویراستاری کرده، و شما نهایتا آنرا تایید می نمایید تا بر روی سایتان قرار گیرد.


SpyFu

یک بخش بسیار بزرگ از مارکتینگ شناسایی تمایلات مشتریان و استفاده از آنها برای منافع شماست. پس از گذشت مدتها، سایتهایی همچونBuzzfeed با چه احتمالی آیا می توانسته اند به طور موفقیت آمیزی رشد کنند در حالیکه نمیدانستند مردم ویدیوهای احمقانه را دوست دارند؟ (تقریبا این احتمال صفر است.)


تعداد بسیار اندکی از کارآفرینان زمانی برای جستجو و طراحی دقیق تمایلات توسط خود را دارا می باشند. براستیکه SpyFu به شما امکان رصد گرایشات صنعت موردنظرتان را میدهد و سپس مشخص میکند این گرایشات از کجا نشأت می گیرند. شما بسادگی فقط آدرس وبسایت رقیبانتان را در SpyFu تایپ می کنید و درحالیکه به راحتی در صندلی خود نشسته اید، SpyFu دیتاهای این سایت را سازماندهی کرده و به بهترین شکل نمایش می دهد. شما در لحظه قادر خواهید بود چند کلیدواژه ارگانیک به آن وبسایت مربوط است، کلیک های SEO پیشبینی شده ی ماهیانه برای آن سایت چه تعداد است، کلیدواژه های پرداختی به چه مبلغی بوده است، و ده ها امکان دیگر. شما حتی قادرید که رقبای رقابیاتان را نیز از طریق این سایت شناسایی کنید.


ClickFunnels

اگر شما فکر میکنید که پیدا کردن مشتری، مهمترین مبارزه و بزرگترین مشکل شما در کسب و کارتان بوده است، اشتباه فکر کرده اید. یکی از کلیدی ترین راههای افزایش سود، ساخت یک قیف فروش اثربخش می باشد. یک سیستم که مشتریان جدید را به نحو مثبت درگیر شما کند و به آنها کمک کند تا محصولات و خدمات بیشتری را نسبت به آنچه دنبالشان بوده اند پیدا کرده و استفاده نمایند. این سیستم نه تنها به مشتریان شما کمک می کند که به کسب و کار شما علاقه مند شوند، بلکه منجر به افزایش فروش نیز خواهد شد. ClickFunnels یک منبع بسیار عالی برای آندسته از صاحبان کسب و کار است که از ساختن وبسایت ها و ایجاد لیست ایمیل های زیاد برای جذب مشتری خسته شده اند. با ClickFunnels شما امکان ایجاد یک صفحه وبسایت زیبا و محبوب تعاملی، یک سیستم اتوماتیک ایمیل با پاسخ های خودکار، نرم افزار کنترل شکست ها، و دیگر امکاناتی که با یکدیگر در راستای ساخت یک قیف فروش عالی هستند را خواهید داشت. زمانی که سرنخ های فروش، وبسایت های جدید و درخشان شما را مشاهده می کنند، ClickFunnels آنها را دعوت می کند تا اطلاعات خود را در سیستم ایمیل شما وارد نمایند و خدمات و محصولات جدید شما را مشاهده نمایند. در حالیکه مشتری شما در حال مشاهده بخش های سایت شماست، ClickFunnels محصولات مکمل و مناسب را همزمان به آنها نشان داده و پیشنهاد می نماید تا با کمک به مشتری، نهایتا منجر به افزایش فروش شما شود. شما نهایتا قادر خواهید بود از تلاش های پراکنده، زیاد و زمانبر در خصوص جمع آوری و مدیریت سرنخ ها دست برداشته و در عوض، به صورت هوشمندانه بر روی ساخت کسب و کار خود مشغول باشید.


AdEspresso

تبلیغات فیسبوک شاید در نگاه اول ساده بنظر آیند، ولی اگر شما با آنها بیشتر آشنا شده باشید، متوجه خواهید شد که مقداری تهدیدآمیز هستند. چه اینکه شما با تبلیغات فیسبوکی جدید آشنا شده باشید و چه شما از آنها سالها استفاده کرده باشید، AdEspresso می تواند این تجربه را بهبود بخشد؛ این نرم افزار اساسا به پایین آوردن هزینه های تبلیغات و افزایش کلیک ها تمرکز دارد. شما ابتدا با ایجاد یک کمپین تبلیغاتی در AdEspresso شروع کرده، و سپس با استفاده از آنالیزهای جامع برای تشخیص میزان اثربخشی آن کمپین کار را ادامه می دهید. اگر یکبار شما یک کمپین کامل را تنظیم کنید، شما می توانید درخواست گزارش های دوره ای به شکل پی دی اف را نیز داشته باشید. یک خبر خوش دیگر؟ اگر شما در حال حاضر از hootsuite استفاده کرده و دوستدار آن هستید، شما می توانید هر دو پلتفرم را باهم برای افزایش بهره وری تبلیغات خود استفاده کنید.


GeniusScan

GeniusScan یک اپلیکیشن اندروید و آیفون است که به شما امکان اسکن اسناد (scan documents) در هرجایی را می دهد، و سپس آنها را می توانید تبدیل فایل های JPEG و PDF نمایید. اگرچه خیلی از افراد از این اپلیکیشن فقط برای اسکن کردن اسناد استفاده می کنند، لکن شما می توانید علاوه بر آن برای ذخیره سازی و اشتراک گذاری آنها برای جلسات طوفان ذهنی و یادداشت برداری برای شرایط آتی استفاده نمایید. ورژن ابتدایی این نرم افزار رایگان بوده و نسخه های بعدی آن شامل هزینه هایی است که به شما امکان پرینت، touch ID ، خروجی ابری، و دیگر امکانات پرکاربرد را بدهد.


Calm

استرس یک بخش طبیعی از کارآفرینی است. برخی از صاحبان کسب و کارها تمرین می کنند تا تنش های موجود را رها کنند، برخی با خانواده زمان می گذرانند و یا در یک مجله مطلبی می نویسند. اهمیتی ندارد که شما برای خود یک رژیم ضد استرس داشته باشید، Calm در هر صورت به شما کمک می کند تا بیشتر احساس آرامش کنید.


این جستجوگر و اپلیکیشن موبایل از موسیقی متن های آرامش بخش و مدیتیشن های برنامه ریزی شده برای کمک به تمرکز حواس بیشتر و صلح درونی استفاده می کند. با یک موسیقی متن شروع کنید. شما انتخاب های کمی از بین گزینه هایی همچون “شومینه” تا “ساحل آفتابی” دارید و سپس یک راهنمای مدیتیشن را انتخاب نمایید. یک صدای آرام شما را برای تمرین تنفسی و ذهنی هدایت خواهد کرد تا نهایتا احساس آرامش کامل شما را فرا گیرد.


IFTTT

خب، حالا شما تعدادی از ابزارهای مفید را در آستین خود دارید، اما چگونه می توانید از آنها یکجا و نه به صورت “از این درخت به آن درخت” استفاده نمایید و از همه باهم استفاده کنید؟ IFTTT برای سینک کردن سرویس های محبوب شما (مثل اپلیکیشن های اخبار، سوشال مدیا، موزیک و …) با اپلت های قابل تنظیم ساخته شده است. هر اپلت امکان استفاده ی همزمان از چند برنامه را به صورت پشت سرهم ایجاد میکند. با یکی، بعنوان مثال، شما می توانید به صورت اتوماتیک عکس های اینستاگرام را در فیسبوک اشتراک گذاری کنید. اپلت های IFTTT به شما امکان استفاده از مدرنترین تکنولوژی ها را بصورت همزمان می دهد، اهمیتی ندارد که چقدر بزرک و یا کوچک باشند، همه شان باهم.


نه یک ابزار بلکه یک نکته:

هیچ تعدادی از همه ی ابزارهای مبتکرانه ی اینترنتی قادر به موفقیت شما نخواهند بود اگر شما قادر به اشتراک گذاری کسب و کارتان با دیگران نباشید. داستان سرایی یک مهارت حیاتی برای یک کارآفرین است. به شما این امکان را میدهد تا پیش زمینه ی کسب و کار و ماموریتتان را در مسیری قرار دهید که به ارزش های احساسی و قلبی دیگران ختم شود. یک راه خیلی خوب برای قوی کردن مهارت داستان سرایی شما، ثبت نام در کارگاه های The Campfire Effect می باشد. این کارگاه ها به شما یاد می دهند که چگونه ۵ اصل و ستون اساسی کسب و کارتان را پایه گذاری کنید. چه کسانی کسب و کارتان را تشکیل داده اند؟ آنها چه کاری می کنند؟ چرا اینکار را می کنند؟ چطور آنرا انجام می دهند؟ و نتایج قابل اثبات برای حرفتان؟ اینها سوالاتی هستند که باید به شکل تعامل طبیعی و آنلاین به مخاطبان انتقال داده شود.


منبع: www.entrepreneur.com

جهت اشتراک گذاری