بیست بانوی مقتدر اول جهان

بیست بانوی مقتدر اول جهان

در دنیای امروز، تفاوت جنسیتی مبنای به قدرت رسیدن و توانمندی انسان در رشته ها و عرصه های مختلف نمی باشد. بر خلاف آنچه در تاریخ و گذشته اتفاق افتاده است، زنان بیش از پیش در همه ی حوزه های علمی، اجتماعی، کسب و کار، سیاست و … حضور پر رنگ داشته و معادلات قدرت را در تمامی جوامع تحت تاثیر خود قرار داده اند. آنچه که این موضوع را علی الخصوص در کشورهای پیشرفته و در حال توسعه معنادار و ملموس می نماید، عنصر شایسته سالاری است. بانوان و دختران در جوامع امروزی به این باور درست رسیده اند که می توان با اعتماد بنفس و پشتکار لازم، مرزهای ذهنی و واقعی را در بدست آوردن موقعیت های مختلف برای رشد و تعالی در هم بشکنند.


در راستای تحقق رویای همگانی شدن این تعالی در دنیای فردا و برای کمک به الهام بخشی دختران و بانوان محترم سرزمینمان، اکسپوننت افتخار تهیه مطالبی در این خصوص را بعهده خواهد گرفت. اولین مطلب را به معرفی کلی بیست زن اول قدرتمند جهان در سال ۲۰۱۶ پرداخته ایم.


از سال ۲۰۰۴ تا کنون، نشریه اقتصادی فوربز هر ساله فهرستی از یکصد زن قدرتمند جهان را منتشر ساخته است که با معیارهای اقتصادی و اجتماعی رتبه‌بندی شده و مورد توجه محافل رسانه‌ای در جهان قرار گرفته است. بیست زن اول قدرتمند جهان در سال ۲۰۱۶ که از تمامی عرصه های سیاسی، مالی ، اقتصادی، تکنولوژی، صنعتی و … انتخاب شده اند را به تفکیک مشاهده می نمایید. جهت اطلاعات بیشتر بر روی عکس ها کلیک نمایید.


جهت اشتراک گذاری