آیا می خواهید دخترانی موفق پرورش دهید؟

آیا می خواهید دخترانی موفق پرورش دهید؟ علم با دلخوری از آن سخن می گوید


برای نوجوانان ، چشم غره و حاضرجوابی واقعا به این معناست که ” بابت توصیه های مفیدت متشکرم. من باید تلاش کنم تا بر وفق مراد شما عمل کنم.”

  -نوشته شده توسط بیل مورفی جونیور سردبیر اجرایی TheMid.com و بنیانگذار ProGhostwriters.com


یک روزی ، دخترم من را بابت این موضوع می کشد، اما این یک داستان است که بی گناهی والدین را در همه جا ثابت می کند. محققان در انگلستان می گویند انتظارات فوق العاده بالای والدین از دختران نوجوان خود – بخصوص اگر آنها بطور مداوم انتظارات خود را یادآوری کنند – در میان مهم ترین عوامل در پیش بینی اینکه آیا دختران جوان تبدیل به زنان موفق آینده می شوند ، قرار دارد.
همانطور که جراید دانشگاهی منتشر کرده اند : ” پشت هر زن موفق یک مادر عیب جو ( غرغرو ) وجود دارد؟ احتمال موفقیت دختران نوجوان که مادرانی تحمیل کننده دارند، بیشتر از سایرین است.”

بیشتر نق بزنید تا کمتر شکست بخورید!

محققان در دانشگاه Essex دریافتند دخترانی که “والدین اصلی” آنها ، معمولا مادر – بطور مداوم انتظارات سنگین والدینی را ابراز می کنند کمتر به دام هایی گرفتار می شوند که مانع موفقیت دختران در زندگی خواهد بود.
بطور خاص ، احتمال بروز موارد اشاره شده در قسمت پایین در این دختران کمتر است.

  -احتمال بارداری آنها در نوجوانی کمتر است.
  -احتمال ورود آنها به کالج بیشتر است.
  -کمتر احتمال دارد تا در بن بست یا شغل های کم درآمد گرفتار شوند.
  -احتمال گذراندن دوره های بیکاری طولانی مدت در بین آنها کمتر است.


این محققان که توسط دانشجویان دکترا اریکا جی و راسکون رامیرز رهبری می شوند، تجارب بیش از ۱۵ هزار دختر انگلیسی را در سنین ۱۳ و ۱۴ سالگی در طی ۱۰ سال مورد مطالعه قرار داده اند.
البته، اجتناب از مشکلات نخست لزوما به این معنی نیست که سرنوشت دختران قبلا تعیین شده تا شریل سندبرگ ، کتی لیدکی یا سارا بلکلی زمان خود شوند. اما بدین معناست که آنها شانس بیشتری در حفظ فرصت ها برای موفقیت های بعدی خواهند داشت.
هنگامی که موفقیت فرزندان شما خیلی بیشتر از یک عامل در جهت آرزو و اخلاق کاری آنها نسبت به شما می شود – والدین عزیز، این مرحله ای است که کار شما انجام شده است.


چشم غره؟ موثر خواهد بود!

برخی از خوانندگان ممکن است بگویند که این چه مطالعه خوبی بشمار می آید. آیا شما سعی کرده اید والدینی باشید که موظف به عیب جویی از دختر ۱۳ یا ۱۴ ساله خود هستند؟ خلاصه خبر اینکه تفاوتی نمی کند که در مورد دختران صحبت می کنیم یا پسران ، بسرعت می تواند به صورت یک صدای خشن و ناهنجار ناشی از چشم غره، کوبیدن در و ساختار شکنی تجزیه و تحلیل گردد.


مطمئن هستم که این سرگرم کننده بشمار نمی آید. (خوانندگان ثابت وبسایت می دانند که دختر من تنها یکسال دارد و من هنوز لذت چندانی نبرده ام. برای اطلاعات بیشتر در مورد اینکه چگونه کودکان موفقی پرورش دهیم می توانید کتاب رایگان الکترونیکی من را با نام ” چگونه کودکان موفق تربیت کنیم ” مطالعه کنید : توصیه شده از جانب رئیس دانشگاه استنفورد ، نوی سیل فرمانده نیروی دریایی و پدر مارک زوکربرگ.)


اما والدین می توانند آرامش را از یک ایده که توسط محققان قبول شده است ، دریافت کنند : هرچه والدین بیشتر ستیزه جو بنظر برسند مانند مشت کوبیدن به یک دیوار آجری ، بیشتر کارساز خواهد بود.


” در بسیاری از موارد، ما موفق به انجام کاری که باور داشتیم برای ما آسانتر است شده ایم ، حتی زمانیکه این برخلاف خواسته ی والدینمان بوده. ” راسکون رامیرز در ادامه می نویسد که : ” مهم نیست که چقدر به سختی در تلاش برای اجتناب از توصیه های والدین خود هستیم ، این احتمال وجود دارد که آنها انتخاب های ما را تحت تاثیر قرار دهند. ”


به عبارت دیگر ، اگر دختر نوجوان شما چشم غره می رود و می گوید : ” اه مامان تو خیلی آزاردهنده ای .” آنچه که او واقعا می خواهد بیان کند و در اعماق ذهن ناخودآگاهش وجود دارد این است که : ” بابت نظر مفیدت متشکرم ، سعی می کنم مطابق نظر تو عمل کنم. ”


هیاهو را کاهش دهید

برخی از دسته ها ادامه دار هستند ، به این معنی که اگر شما مجموعه ای از انتظارات را در سر دختران خود ایجاد کنید که باید به کالج بروند و به عنوان یک نوجوان نباید باردار شوند ، آنها به احتمال زیاد تا سن بیست سالگی بچه دار نخواهند شد در مقابل اینکه امکان بارداری برای آنها ، در صورتیکه که شما آنها را با این جمله که تازمانی که به اندازه کافی آماده نشده ای بچه دار نشو تحت فشار قرار دهید ، وجود خواهد داشت.


چنانکه همکاران من در Scary Mommy جاییکه اولین بار در مورد این مطالعه شنیدم ، اظهار می دارند که :


” مطمئنا، داشتن احساس سالم اعتماد بنفس و باور به اینکه شما انتخاب هایی دارید خیلی خوب است، اما باردار نشوید فقط بخاطر اینکه از ما نمی خواهید بشنوید که آن خوب است. هرچه که هست فقط نگذارید آن اتفاق بیفتد. ”


در مورد شما نمی دانم ، اما به عنوان یک مرد که در دهه ی ۴۰ زندگی خود قرار دارد، گاهی اوقات از والدینم حتی پدربزرگ و مادر بزرگ خود کلمات احتیاطی می شنوم – زمانی که می خواهم کاری را انجام دهم به احتمال زیاد نباید آن را انجام دهم. پدر بزرگم در سال ۱۹۸۴ فوت کرده است ، اما حتی اگر من تمایل بسیار به انجام کاری داشته باشم صدای او را می شنوم که من را از انجام آن منصرف می کند.


و با فرض اینکه این مطالعه برای پسران هم ارزشمند خواهد بود – هیچ دلیلی مبنی بر عدم ارزشمندی آن وجود ندارد – به این معنا که بطور مداوم والدینم انتظارات بالای خود را مطرح می کردند و من حداقل در بخشی از آنها بابت موفقیتی که داشته ام متشکر بوده ام.


بنابراین با تشکر از نق نق های پدر و مادرم. و به دختر عزیزم باور کن انجام این برای من سخت تر خواهد بود تا تو.


منبع: www.inc.com


جهت اشتراک گذاری